|

De eerste vergaderingen zijn geweest, enthousiaste clubs mensen gaan aan de slag. De nieuwe CBA was in een snel tempo samengesteld, naast de Commissaris Africhting die tevens voorzitter van de CBA is, Toine Jonkers hebben er zitting in de CBA : Arie Veltman, Ad van Yperen en Robbie de Jong.
De CBA wil alle zaken gezamenlijk beheren en begeleiden maar natuurlijk zijn de specifieke taken wel verdeeld zodat de aanspreekpunten duidelijk zijn. Arie gaat de secretariaatswerkzaamheden uitvoeren, hij is dus daarmee het aanspreekpunt voor de algemene zaken. Het aanspreekpunt voor alles wat met speuren te doen heeft is Ad, voor alle pakwerkzaken is dit Robbie. Het is niet uitgesloten dat wij in de toekomst de commissie uit gaan breiden, vooralsnog is dat niet aan de orde en zijn wij gestart in deze samenstelling. De eerste CBA bijeenkomst is geweest op donderdag 15 juli. Deze bijeenkomst vond plaats bij Krgr. Rivierengebied, deze lokatie is ook gepland voor de volgende bijeenkomsten. Gezien de woonplaatsen van de CBA leden is deze locatie centraal gelegen en worden hiermee de kosten beperkt. Heel veel zaken zijn deze eerste avond de revue gepasseerd, enkele van belang zijnde:
- De CBA zal met regelmaat alle van belang zijnde onderwerpen publiceren in o.a. de VDH Nieuwsbrief.
- Begin september zal de CBA een bijeenkomst organiseren waar veel VDH functionarissen voor uitgenodigd worden. Dit zal de start zijn van een hernieuwde samenwerking, De CBA is dan ook voornemens op deze avond veel te luisteren. Wij hopen dat de inbreng van alle aanwezigen groot zal zijn.
- De begeleiding van het WUSV team dat ons land zal vertegenwoordigen in Sevilla zal in handen zijn van de voltallige CBA. Natuurlijk moeten er naamkaartjes aan gehangen worden temeer omdat ook de Spaanse organisator van dit kampioenschap dit vraagt. Daarom is als teambegeleider Toine benoemd en als assistent Robbie.
- Wim van Dijk, Ad en Toine hebben in het tweede weekend van juli het WUSV Richter Seminar bijgewoond in Darmstadt. De behandelde stof zullen zij overbrengen aan de andere africhtingkeurmeesters met SV Auslandanerkennung, op deze manier behoeven we in 2011 geen seminar met bv Dhr. Diegel te organiseren.
- Op het NIAK kan Allroundpakwerker Hilco van Goor geen reserve staan door een vervelende blessure, Robert van Vliet zal zijn plaats innemen. Het geplande afscheid van Wim van Wessel gaat niet door. Wim heeft gelukkig in overleg met Robbie besloten om de Allroudpakwerkergelederen te blijven versterken.
- De CBA zal in de toekomst regelmatig in overleg gaan met de CBK en de CBO, dit om zaken beter op elkaar af te stemmen, de samenwerking te bevorderen en begrip op te brengen voor elkaars standpunten.
CBK De nieuwe CBK bestaat uit Suze Swarts, Gerhard Sanders, Hans Klebach en voorzitter Kees Duyndam. Suze is een nieuwkomer, Gerhard en Hans zijn `oudgedienden`. Helaas hebben zich, na een oproep van de commissaris kynologie, geen kandidaten uit het land aangemeld. Het gevoel naar elkaar is goed en het HB heeft de kandidatuur volledig ondersteund. Een vierde, nieuwe persoon binnen de CBK, is nu nog niet haalbaar.
Iedereen binnen de CBK is het volledig met elkaar eens dat het belang van de Duitse herder en de VDH, zoals in de statuten vermeld, voorop staat. Daarbij is belangrijk te weten dat de CBK er niet alleen voor de exterieurliefhebbers is, maar ook voor de africhters, de behendigheidsportliefhebbers, kortom alle liefhebbers van de Duitse herdershond.
De eerste CBK vergadering was op 22 juli 2010. Na elke vergadering zal in de nieuwsbrief een kort verslag komen.
Een aantal vaste werkzaamheden hebben we verdeeld. In bijgaand organigram zijn de belangrijkste weergegeven. De CBK is heel blij met de ondersteuning van Truus Spaas en Harrie Dankers. Omdat er veel werk te doen is en er snel weer een fundament onder de kynologie moet komen, is besloten op 21 augustus een gehele dag te vergaderen. Samenwerking met CBA en CBO zal voor de toekomst en in het belang van de Duitse herder en de hondensport onontbeerlijk zijn.
Behalve Hans die met vakantie is, zijn de CBK leden aanwezig op de Kampioenschapsclubmatch. Gerhard Sanders zal de verslagen ten behoeve van het decembernummer van De Duitse Herdershond verzorgen. De keurmeesters wordt gevraagd naast hun verslagen een impressie van de door hen gekeurde klassen te geven. Kees geeft een totaalbeeld voor het decembernummer.
Marc Gemoets zorgt ook nu weer voor een bijdrage van de uitslagen van de BundesSiegerZuchtSchau voor het decembernummer van De Duitse herdershond.
De CBK streeft er naar dit jaar een keurmeesterbijeenkomst en een bijeenkomst voor de voorzitters en commissarissen kynologie van de afdelingen te beleggen. De CBK vraagt echter tijd aan de leden om zich te oriënteren en zich in te werken. Zij wil met een duidelijk verhaal komen op de bijeenkomsten. Naar verwachting worden deze in het laatste kwartaal van 2010 ingepland.
Met vriendelijke (sport)groeten, de CBA en CBK. |